Coinbase propouští 18 % pracovní síly, protože manažeři se připravují na recesi a kryptozimu

Date:

Share post:

Coinbase zruší 18 % pracovních míst na plný úvazek, generální ředitel Brian Armstrong poukázal na možnou recesi, potřebu řídit náklady a „příliš rychlý“ růst během býčího trhu. Coinbase má přibližně 5 000 zaměstnanců na plný úvazek, což znamená snížení počtu zaměstnanců o přibližně 1 100 lidí.
„Zdá se, že po více než 10letém ekonomickém boomu vstupujeme do recese. Recese by mohla vést k další kryptozimě a mohla by trvat delší období,“ řekl Armstrong a dodal, že minulé kryptozimy vedly k výraznému poklesu obchodní aktivity. „I když je obtížné předpovědět ekonomiku nebo trhy, vždy plánujeme to nejhorší, abychom mohli podnikat v jakémkoli prostředí.”
Akcie Coinbase v reakci v úterý ráno klesly přibližně o 5,4 %.

Coinbase původně tvrdila, že pozastavuje nábor. O dva týdny později krypto gigant oznámil, že prodlouží zmrazení na „dohlednou budoucnost“. Začátkem letošního roku společnost Coinbase uvedla, že plánuje přidat 2 000 pracovních míst v oblasti produktů, inženýrství a designu.

„Naše náklady na zaměstnance jsou příliš vysoké na efektivní řízení tohoto nejistého trhu,“ řekl Armstrong. „I když jsme se ze všech sil snažili, aby to bylo v pořádku, v tomto případě mi je nyní jasné, že máme přezaměstnanost.”

Zprávy přicházejí během hlubokého poklesu akcií Coinbase. Akcie vstoupily na burzu prostřednictvím přímého kótování loni v dubnu během boomu na krypto trzích a investoři se dožadovali rychle rostoucích technologických akcií. Akcie Coinbase letos klesly o 79 % ao 85 % z historického maxima. Mezitím bitcoin klesl na téměř 22 000 dolarů a letos ztratil 53 % své hodnoty.

Coinbase se sídlem v San Francisku ohlásila v posledním čtvrtletí pokles počtu uživatelů a 27% pokles příjmů oproti loňskému roku. Společnost tvoří většinu své nejvyšší linie z transakčních poplatků, které jsou úzce spojeny s obchodní činností.

Dotčení zaměstnanci obdrželi oznámení o propuštění a byl jim přerušen přístup k systémům společnosti. Armstrong to nazval „jedinou praktickou volbou“ vzhledem k počtu zaměstnanců s přístupem k informacím o zákaznících a způsob, jak „zajistit, aby ani jedna osoba neučinila ukvapené rozhodnutí, které by poškodilo podnik nebo jejich samy“.

„Pokud dojde k nějakým škrtům v nových produktových oblastech, bude to více v oblasti experimentálních rizikových oblastí, ve kterých jsme stále velmi optimističtí, ale do kterých v této části cyklu nechceme investovat. Budeme pokračovat v investicích do neuvěřitelných inovativních oblastí kryptomen, o kterých si myslíme, že se objevují v dlouhodobém horizontu, ale pravděpodobně je budeme v tomto typu prostředí dělat opatrněji,” prohlásila prezidentka a provozní ředitelka Emilie Choi.

Coinbase se připojuje k desítkám dalších technologických a krypto společností, které brzdí nábor. Poskytovatel kryptomen BlockFi uvedl, že v pondělí propustí 20 % svých zaměstnanců. Open-source tracker Layoffs.fyi odhaduje, že jen v červnu bylo zrušeno více než 5 500 začínajících a technologických pracovních míst.

Záměrem Coinbase je, „jedná se o jednorázovou událost,“ společnost má v rozvaze hotovost ve výši 6 miliard dolarů. Společnost již dříve zažila několik medvědích trhů s kryptoměnami, které jsou také známé jako „kryptografické zimy“. „Skutečnost je však taková, že se musíme přizpůsobit, když cítíme, že ve hře je velmi dynamické ekonomické prostředí,“ řekla Choi.

Young working hard to satisfy all her online fashion shop customers

Coinbase nemá v plánu nabízet dodatečné kapitálové granty společnosti nebo peněžní kompenzaci během poklesu ceny, řekl Choi. Společnost nabízí roční granty, částečně proto, aby zaměstnanci mohli „zmírnit výkyvy“ a volatilitu v kryptoměnách. „Myslíme si, že každý, kdo investuje, ať už je to zaměstnanec nebo investor, bude mít z dlouhodobého hlediska pěkný výnos,“ řekl Choi. „Coinbase je dlouhodobá hra – jsme velmi hluboce přesvědčeni o dlouhodobé hodnotě akcií,” uzavírá Choi.

- Reklama -PR články

Další články autora

Test VPNSecure.me s PureVPN: Která VPN vyhrála?

Jaká VPN nabízí více funkcí, VPNSecure, nebo dává větší smysl Pure VPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali,...

Několik tipů, jak napsat perfektní diplomovou práci

Diplomová práce může být pořádný horor, to potvrdí snad každý student. Proto přinášíme devět užitečných tipů, jak napsat...

Prodej firmy – snadno a rychle s pomocí profesionálních poradců

Prodej firmy může být zdlouhavým a náročným procesem. Nikoli však s využitím služeb profesionálních poradců. Ti vám pomohou vyřešit...

Co je vlastně energie?

Termínem „energie“ se označuje nejen známá fyzikální veličina. Velmi často s tímto pojmem ve významu energie duchovní, spirituální...