Capgemini: Hodnota majetku pět set nejbohatších lidí už letos klesla o 1,4 bilionu dolarů

Date:

Share post:

Hodnota majetku pěti set nejbohatších lidí světa se už letos snížila o 1,4 bilionu dolarů. Jen za pondělí, kdy akciové trhy ve Spojených státech zasáhl masivní výprodej, pokles hodnoty majetku činil 206 miliard dolarů. S odkazem na svůj žebříček, který sleduje hodnotu majetku nejbohatších lidí světa, to dnes uvedla agentura Bloomberg.
Finanční trhy se letos dostaly pod značný tlak kvůli obavám z dopadů vyšších úrokových sazeb a inflace. Hodnota amerického akciového indexu Standard & Poor’s 500 se v pondělí propadla téměř o čtyři procenta kvůli obavám z negativních hospodářských dopadů vyšších úrokových sazeb. Od začátku roku tak index ztrácí přes 21 procent.

Letošní vývoj kontrastuje s loňským rokem, kdy se hodnota majetku bohatých lidí díky růstu na burzách zvyšovala. Podle dnes zveřejněné zprávy poradenské společnosti Capgemini se loni počet lidí s investovatelnými aktivy v hodnotě minimálně jednoho milionu dolarů zvýšil o 7,8 procenta na 22,5 milionu. Celková hodnota majetku těchto lidí vzrostla o osm procent na rekordních 86 bilionů dolarů, uvedla agentura DPA.

„Když se podíváme zpět na několik posledních let, pořád to roste,“ uvedl Klaus-Georg Meyer ze společnosti Capgemini. „Naše prognóza pro letošní rok je ale mnohem opatrnější,“ dodal. Jednotkou v počtu dolarových milionářů v loňském roce podle údajů Capgemini byly Spojené státy, za nimiž následovalo Japonsko a Německo.

Shot of a mature man on his sailboat drinking a cup of coffee

Nejbohatším člověkem světa je nyní šéf automobilky Tesla Elon Musk. Hodnota jeho majetku podle Bloombergu na konci pondělního obchodování na newyorské burze činila 197 miliard dolarů. Oproti pátku se tak snížila téměř o 12 miliard dolarů a od začátku roku se propadla o více než 73 miliard dolarů.

- Reklama -PR články

Další články autora

Test VPNSecure.me s PureVPN: Která VPN vyhrála?

Jaká VPN nabízí více funkcí, VPNSecure, nebo dává větší smysl Pure VPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali,...

Několik tipů, jak napsat perfektní diplomovou práci

Diplomová práce může být pořádný horor, to potvrdí snad každý student. Proto přinášíme devět užitečných tipů, jak napsat...

Prodej firmy – snadno a rychle s pomocí profesionálních poradců

Prodej firmy může být zdlouhavým a náročným procesem. Nikoli však s využitím služeb profesionálních poradců. Ti vám pomohou vyřešit...

Co je vlastně energie?

Termínem „energie“ se označuje nejen známá fyzikální veličina. Velmi často s tímto pojmem ve významu energie duchovní, spirituální...