Foxconn chystá výrobu pro automobilový průmysl

Date:

Share post:

Foxconn Slovakia rozšíří své podnikání o dodávky pro automobilový průmysl. Ve svém závodě v Nitře plánuje v letošním roce investovat více než 4,7 milionu eur a nová investice by měla v letošním a příštím roce vytvořit 20 pracovních míst.
Foxconn Slovakia rozšíří své podnikání o dodávky pro automobilový průmysl. Ve svém závodě v Nitře plánuje v letošním roce investovat více než 4,7 milionu eur a nová investice by měla v letošním a příštím roce vytvořit 20 pracovních míst. Vyplývá to z materiálu Návrh na poskytnutí investiční pomoci pro společnost Foxconn Slovakia, na podporu realizace investičního záměru v Nitře, který ve středu schválila vláda.

Car Ownership, Used Car Selling, Car Rental, Signing Event, Contract

Cílem investice je diverzifikace produkce stávající provozovny průmyslové výroby, která umožní investorovi vstoupit do automobilového průmyslu prostřednictvím výroby desek plošných spojů pro moduly světlometů do vozidel. Na podporu realizace investičního záměru dostane Foxconn státní investiční pobídku ve formě úlevy na dani z příjmů ve výši 597.000 eur. Aktuální firma vyrábí ve svém závodě v Nitře zejména LCD a OLED televizory a desky plošných spojů k využití v televizorech.

Firma začala působit v nitranském průmyslovém parku od roku 2007 pod obchodním názvem Sony Slovakia spol. s r. o. V roce 2010 společnost Sony vytvořila strategickou alianci s tchajwanským elektrotechnickým gigantem Hon Hai Precision Industry pod obchodním názvem Foxconn a prodala svůj většinový podíl v nitranském závodě Sony Slovakia. V červnu 2010 společnost změnila svůj název na Foxconn Slovakia, spol. s r. o. Firma aktuálně zaměstnává 1400 lidí, ročně vyrobí tři miliony televizorů a čtyři miliony desek plošných spojů.

- Reklama -PR články

Další články autora

Investice Porsche by měla překročit 200 milionů eur

Německá společnost Porsche Werkzeugbau by měla do roku 2024 v Horní Středě v okrese Nové Město nad Váhom...

Podíl biosložky v motorových palivech by se měl zvýšit

Podíl biosložky v motorových palivech by se měl do roku 2030 postupně zvýšit ze současných 8,2 % až...

Foxconn chystá výrobu pro automobilový průmysl

Foxconn Slovakia rozšíří své podnikání o dodávky pro automobilový průmysl. Ve svém závodě v Nitře plánuje v letošním...

Důvěra investorů v ekonomiku Německa i celé eurozóny v červnu vzrostla

Důvěra investorů v Německu i celé eurozóně v červnu vzrostla, jelikož se pesimistický pohled expertů z finančního trhu...