Důvěra investorů v ekonomiku Německa i celé eurozóny v červnu vzrostla

Date:

Share post:

Důvěra investorů v Německu i celé eurozóně v červnu vzrostla, jelikož se pesimistický pohled expertů z finančního trhu na ekonomiku zmírnil. Přesto přetrvávají i jejich obavy z rizik, která ohrožují budoucí růst, jako jsou důsledky sankcí proti Rusku, nejasná situace v Číně v souvislosti s onemocněním COVID-19 a postupná změna měnové politiky. TASR o tom informuje na základě výsledků průzkumu, které v úterý zveřejnilo Centrum pro výzkum evropského hospodářství (ZEW).

Podle ZEW klíčový index důvěry německých investorů, který vyjadřuje jejich očekávání na příštích šest měsíců, se v červnu 2022 zvýšil na -28 bodů z -34,3 bodu v květnu. Tento výsledek se zhruba shoduje s prognózami analytiků, kteří očekávali nárůst indexu na -27,5 bodu. Záporné číslo však stále naznačuje pesimismus v souvislosti s ekonomickým výhledem.

Young businesswoman using smart phone in office

„Odborníci na finanční trh jsou méně pesimističtí, pokud jde o ekonomiku. Ekonomika je však stále vystavena mnoha rizikům, jako jsou vliv sankcí proti Rusku, nejasná pandemická situace v Číně a postupná změna kurzu měnové politiky. Takže ačkoli se očekávání zlepšila, stále jsou hluboko v negativním pásmu,“ komentoval výsledky prezident ZEW profesor Achim Wambach.

Průzkum ukázal také, že dílčí index současných ekonomických podmínek v Německu se v červnu zvýšil na -27,6 z -36,5 bodu. To je lepší výsledek než -31 bodů, které předpovídali analytici.

V případě eurozóny červnový index důvěry ZEW v červnu vzrostl meziměsíčně o 1,5 bodu na -28 bodů, indikátor současné ekonomické situace se zvýšil o 8,6 bodu na -26,4 bodu, zatímco inflační očekávání klesla o 21,8 bodu na -32.4 bodu.

- Reklama -PR články

Další články autora

Test VPNSecure.me s PureVPN: Která VPN vyhrála?

Jaká VPN nabízí více funkcí, VPNSecure, nebo dává větší smysl Pure VPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali,...

Několik tipů, jak napsat perfektní diplomovou práci

Diplomová práce může být pořádný horor, to potvrdí snad každý student. Proto přinášíme devět užitečných tipů, jak napsat...

Prodej firmy – snadno a rychle s pomocí profesionálních poradců

Prodej firmy může být zdlouhavým a náročným procesem. Nikoli však s využitím služeb profesionálních poradců. Ti vám pomohou vyřešit...

Co je vlastně energie?

Termínem „energie“ se označuje nejen známá fyzikální veličina. Velmi často s tímto pojmem ve významu energie duchovní, spirituální...