Důvěra investorů v ekonomiku Německa i celé eurozóny v červnu vzrostla

Date:

Share post:

Důvěra investorů v Německu i celé eurozóně v červnu vzrostla, jelikož se pesimistický pohled expertů z finančního trhu na ekonomiku zmírnil. Přesto přetrvávají i jejich obavy z rizik, která ohrožují budoucí růst, jako jsou důsledky sankcí proti Rusku, nejasná situace v Číně v souvislosti s onemocněním COVID-19 a postupná změna měnové politiky. TASR o tom informuje na základě výsledků průzkumu, které v úterý zveřejnilo Centrum pro výzkum evropského hospodářství (ZEW).

Podle ZEW klíčový index důvěry německých investorů, který vyjadřuje jejich očekávání na příštích šest měsíců, se v červnu 2022 zvýšil na -28 bodů z -34,3 bodu v květnu. Tento výsledek se zhruba shoduje s prognózami analytiků, kteří očekávali nárůst indexu na -27,5 bodu. Záporné číslo však stále naznačuje pesimismus v souvislosti s ekonomickým výhledem.

Young businesswoman using smart phone in office

„Odborníci na finanční trh jsou méně pesimističtí, pokud jde o ekonomiku. Ekonomika je však stále vystavena mnoha rizikům, jako jsou vliv sankcí proti Rusku, nejasná pandemická situace v Číně a postupná změna kurzu měnové politiky. Takže ačkoli se očekávání zlepšila, stále jsou hluboko v negativním pásmu,“ komentoval výsledky prezident ZEW profesor Achim Wambach.

Průzkum ukázal také, že dílčí index současných ekonomických podmínek v Německu se v červnu zvýšil na -27,6 z -36,5 bodu. To je lepší výsledek než -31 bodů, které předpovídali analytici.

V případě eurozóny červnový index důvěry ZEW v červnu vzrostl meziměsíčně o 1,5 bodu na -28 bodů, indikátor současné ekonomické situace se zvýšil o 8,6 bodu na -26,4 bodu, zatímco inflační očekávání klesla o 21,8 bodu na -32.4 bodu.

- Reklama -PR články

Další články autora

Investice Porsche by měla překročit 200 milionů eur

Německá společnost Porsche Werkzeugbau by měla do roku 2024 v Horní Středě v okrese Nové Město nad Váhom...

Podíl biosložky v motorových palivech by se měl zvýšit

Podíl biosložky v motorových palivech by se měl do roku 2030 postupně zvýšit ze současných 8,2 % až...

Foxconn chystá výrobu pro automobilový průmysl

Foxconn Slovakia rozšíří své podnikání o dodávky pro automobilový průmysl. Ve svém závodě v Nitře plánuje v letošním...

Důvěra investorů v ekonomiku Německa i celé eurozóny v červnu vzrostla

Důvěra investorů v Německu i celé eurozóně v červnu vzrostla, jelikož se pesimistický pohled expertů z finančního trhu...