Investice Porsche by měla překročit 200 milionů eur

Date:

Share post:

Německá společnost Porsche Werkzeugbau by měla do roku 2024 v Horní Středě v okrese Nové Město nad Váhom proinvestovat více než 200 milionů eur. Převážná část investice, a to téměř 195 milionů eur, bude směřovat do projektu sériové výroby Li-ion bateriových modulů pro elektromobily a minimálně šest milionů eur plánuje firma vložit do projektu diverzifikace produkce stávající provozovny technologického centra. Vyplývá to z návrhů na poskytnutí investiční pomoci, které ve středu schválila vláda.

Porsche dostane od státu k investici do baterkárne investiční stimul ve výši 3,49 milionu eur a k realizaci projektu změny současného provozu dalších 710.000 eur. Oba investiční pobídky budou ve formě úlevy na dani z příjmu. V přímé souvislosti s investičními záměry plánuje Porsche Werkzeugbau vytvořit 65 nových pracovních míst. Ty by měly podle podmínek stanovených resortem hospodářství přibýt do tří let od ukončení investice.

Mulhouse – France – 12 January 2021 – Profile view of white Porsche Macan parked in the street by rainy day

Společnost už v nedávné minulosti investiční stimul obdržela. V roce 2019 podpořila vláda její projekt „Centrum automatizace a robotizace automobilové výroby“ formou dotace na dlouhodobý hmotný majetek a dlouhodobý nehmotný majetek v nominální hodnotě dva miliony eur.

- Reklama -PR články

Další články autora

Investice Porsche by měla překročit 200 milionů eur

Německá společnost Porsche Werkzeugbau by měla do roku 2024 v Horní Středě v okrese Nové Město nad Váhom...

Podíl biosložky v motorových palivech by se měl zvýšit

Podíl biosložky v motorových palivech by se měl do roku 2030 postupně zvýšit ze současných 8,2 % až...

Foxconn chystá výrobu pro automobilový průmysl

Foxconn Slovakia rozšíří své podnikání o dodávky pro automobilový průmysl. Ve svém závodě v Nitře plánuje v letošním...

Důvěra investorů v ekonomiku Německa i celé eurozóny v červnu vzrostla

Důvěra investorů v Německu i celé eurozóně v červnu vzrostla, jelikož se pesimistický pohled expertů z finančního trhu...